ÇELEBİ: TÜRKİYE CUMHURİYETLE, DEMOKRASİYLE ÇOK ÇOK DAHA GÜZEL  
15.07.2019
433
Yazı Boyutu: A- A+

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Pazar günü gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması için özveri ve büyük bir emekle mücadele eden partili-partisiz herkese teşekkür etti. Seçimi Ekrem İmamoğlu’nun ikinci kez kazanmasının önemine vurgu yapan Çelebi, “Belediye Başkanlığını Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı ancak bu seçimin gerçek kazananı halk iradesidir, demokrasidir, Türkiye’dir.  Emeği geçenlere ve sandık başına gidip iradesini sandığa yansıtan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“SEÇİMİN GERÇEK KAZANANI TÜRKİYE’DİR”

Yayınladığı mesajda 31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin Cumhuriyet tarihi açısından bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Çelebi, “31 Mart’ta halkımız iradesini sandığa yansıtarak tüm Türkiye’ye bir mesaj vermiştir. Bu mesajı almak istemeyen, halkın iradesini kabullenemeyenlerin asılsız iddialarla yenilettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını seçiminde de sonuç değişmedi. Halkımız, iradesini büyük bir sorumluluk bilinciyle sandığa yansıtıp demokrasimize sahip çıktı ve sayın Ekrem İmamoğlu’nu yeniden ve büyük bir oy farkıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçti. Bu sonuç halk iradesini reddedenler için çok manidar bir mesajdır. 23 Haziran’ın gerçek kazananı ise demokrasidir, Türkiye’dir” diye konuştu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETLE, DEMOKRASİYLE ÇOK ÇOK DAHA GÜZEL”

23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin Türkiye’nin demokrasi tarihi açısından bir dönüm noktası olduğunun altını çizen Çelebi, “23 Haziran’da haktan, adaletten yana tavır koyan, gece-gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan partili-partisiz herkese şükranlarımızı sunuyoruz.  İyi ki varsınız. Her şey çok güzel olacak dedik ve oldu. Türkiye Cumhuriyetle, demokrasiyle çok çok daha güzel. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.